> HELICAL PARK

Wiosną przyszłego roku powinny rozpocząć się prace przy budowie dużego parku handlowo-usługowego w rejonie ul. Pszczyńskiej. Rozległy kompleks pod nazwą HELICAL powstanie w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 i A4. Inwestycja będzie realizowana na działce o powierzchni 26 hektarów. Jej głównymi elementami mają być dwa nowe hipermarkety – CARREFOUR i CASTORAMA. Całość będzie na wskroś nowoczesna – zapewniają projektanci obiektu. Inwestor planuje w następnym etapie rozbudować inwestycję o powierzchnie biurowe oraz hotel.
Centrum handlowe


wizualizacje pochodzą ze strony inwestora i Miejskiego Serwisu Informacyjnego

4 komentarze:

glewitz pisze...

na stronie Helical Polska pojawiły się nowe wizualizacje. Jest tam wzmianka to ewentualnej II fazie. Cz to oznacza, że IKEA może tam wkroczyć, jeśli uzna lokalizację w Gliwicach za opłacalną ???

kaspric pisze...

Całkiem możliwe, IKEA nie wycofała się ostatecznie z planów, a na stronie Helical jest mowa o markecie meblowym 10000m2

Anonimowy pisze...

Po pierwsze Ikea jest w posiadaniu innej działki. Helical kupił od niej 26 ha z ok. 50. Część terenów pomiędzy torami kolejowymi a planowanym Parkiem Sośnica jest do zagospodarowania. To że byłaby to opłacalna lokalizacja nie ma wątpliwości tylko Ikea wydaje się być dość oporna w inwestycjach w Polsce. Co do planowanego domu meblowego w Helical. Po pierwsze te 10 000 m2 jest rozpalcelowane na mniejsze lokale a po drugie jest to za mała powierzchnia na dom meblowy Ikea, która zazwyczaj buduje obiekty ok 20 tys m2.

Anonimowy pisze...

Dostałem informację od Helical Poland, że budowa rozpocznie się w I kwartale 2009 roku.