Mikołowska - etap 3


Jedna z ciekawszych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat. Budynek wpisujący się w pierzeje ulic Wrocławskiej i Mikołowskiej, będący uzupełnieniem miejskiej tkanki tej części śródmieścia.wizualizacja opublikowana na łamach Gazety Wyborczej


Gazeta Wyborcza:

(...)

Najważniejszy jest jednak budynek, który powstaje przy samym skrzyżowaniu. Projektanci z gliwickiej firmy Inwestprojekt postawili na przedwojenną estetykę. Wznoszony z klinkierowej cegły budynek będzie miał zaokrąglony narożnik, wpisujący się w łuk skrzyżowania. Horyzontalne pasy na elewacji, okna - bulaje [okrągłe okna okrętowe - przyp. red.] przypominają kamienice z lat 30., mogą trochę razić zbyt dosłownym kopiowaniem architektury funkcjonalistycznej.

Jednak przyszłe budynki będą za to dobrze wpisywać się w otoczenie. Środkowy, zaokrąglony, będzie najwyższy. Jego siedem kondygnacji podkreśli rangę skrzyżowania niczym słynne wieżyczki przy kamienicach na ulicy Zwycięstwa.

Natomiast od strony ulic Mikołowskiej i Wrocławskiej budynki będą niższe, pięciokondygnacyjne, podobnie jak sąsiednia zabudowa. Od dużego ruchu ulicznego mieszkania mają być izolowane przeszklonymi balkonami, które znów nawiązują do międzywojennych kamienic z ogrodami zimowymi.

Brak komentarzy: