> INWESTYCJE PA NOVA


Jak można wyczytać w prospekcie emisyjnym spółki PA NOVA, środki pozyskane z emisji akcji mają być przeznaczone m.in. na  realizację projektu budowy kompleksu obiektów usługowo- handlowo-biurowych w Gliwicach.

"Emitent planuje przeznaczyć część środków pozyskanych z emisji na budowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego o powierzchni zabudowy około 7 tys. m wraz z parkingiem podziemnym oraz obiektu o funkcji biurowo-usługowej do 5 kondygnacji o powierzchni zabudowy około 4,3 tys. m2. Obiekt ma zostać zbudowany na działce o powierzchni 3 ha zlokalizowanej w centrum Gliwic w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego. Na przełomie kwietnia i maja 2007 r. Emitent rozpocznie negocjacje z właścicielem nieruchomości odnośnie postanowień umowy przedwstępnej na nabycie gruntu."


Możliwe, że chodzi o działkę przy wiadukcie na Boh. Getta Warszawskiego (chociaż na oko nie ma ona 3ha)

"Emitent planuje także zrealizować kompleks obiektów usługowo-handlowo-biurowych w Gliwicach. Obiekty te będą miały łączną powierzchnię ok. 20 tys. m . Emitent zamierza przeznaczyć na ten cel kwoty około 12.500 tys.zł w 2007 r. i 5.000 tys. zł w 2008 r. Powyższe kwoty będą wykorzystane jako kapitał obrotowy na realizację inwestycji. Sfinalizowanie projektu w Gliwicach będzie wymagało od 2009 r., według szacunków Emitenta, zaangażowania dodatkowych środków na poziomie 70.000-80.000 tys. zł. (...) Według planów projekt w Gliwicach ma zostać ukończonyna przełomie lat 2009/2010."

Czekamy z niecierpliwością na szczegóły.

1 komentarz:

Ryszard pisze...

witaj, opublikuj material zdjeciowy gdy bedzie dostepny