> ROZBUDOWA TESCO

  • lokalizacja: mapa
  • inwestor: Tesco
  • powierzchnia: 10 + 18 tys m2

Jak donosi Informator Rynkowy "Tesco planuje rozbudowę istniejącego obiektu przy ul. Łabędzkiej. Firma chce powiększyć galerię handlową. W Urzędzie Miasta rozpatrzono już wniosek w tej sprawie. Zgodnie z planami, na części parkingowej dobudowany zostanie nowy pasaż handlowy. W efekcie tych działań Tesco powiększy się o ponad 18 tys. m2.".
Brak danych co do pracowni arch. zajmującej się tym projektem. Miejmy nadzieję, że Tesco w ramach powiększenia mocno poprawi swoją estetykę.


zdjęcie pochodzi ze strony Tesco

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

sory ale wyjasnij mi naczym polega nieestetycznosc prawie 10 letniego budynku na labedzkiej?

kaspric pisze...

Nie rozumiem pytania? Na tym, że jest to typowy hipermarket budowany wg zasady "każdy sklep sieci taki sam" z blaszaną elewacją?
Chociaż słowo może rzeczywiście niefortunne - słaba architektura nie koniecznie musi być nieestetyczna.

Anonimowy pisze...

to nic nie pomoze, zalozenie 'estetyczne' budynku sa juz w zamysalch tych ktorzysa wlascicielami tej sieci. jestem ciekaw tylko w ktorym miejscu powstac ma ten pasaz bo czesc frontowa do zlikwidowania bylaby niemozliwa

kaspric pisze...

nie do końca, Tesco w ostatnim czasie odchodzi od modelu "wszystko takie samo", tak samo jak inne wielkie sieci, np Mcdonalds. Tym bardziej, że nie chodzi o powiększenie hipermarketu tylko dobudowę galerii - kto wie, może całość dostanie nową nazwę (CH z galerią i Tesco).

Dlaczego część frontowa nie mogłaby być zlikwidowana?

Anonimowy pisze...

rzezywiscie moze byc ciekawie szczegolnie ze z tego co zrozumialem tesco ma byc tearz 3x wieksze (?). i tak sobie juz dobrze radzi, arene pod wzgledem zarobkow bije chyba na glowe. nie wiem tylko czy natlok takich sklepow (tj, jak w norm. centracj handlowych) nie odstraszy klientow, ktorzy chca tam isc tylko po jedzenie, na czym tesco stoi. pozyjemy zobaczymy

Anonimowy pisze...

tesco staloby sie wtedy normalnym sklepem a nie hipermarketem jako takim 'wolnym' i glownym pkt zainteresowania. poza tym przypominalo by to wtedy troche rozklad w M1 w zabrzu. przed wejsciem 2 pasy skelpow, dopieor z nimi Tesco.
oczywiscie to sa moje przewidzenia ;P

Anonimowy pisze...

Anonimowy Anonimowy pisze...

" rzezywiscie moze byc ciekawie szczegolnie ze z tego co zrozumialem tesco ma byc tearz 3x wieksze (?). i tak sobie juz dobrze radzi, arene pod wzgledem zarobkow bije chyba na glowe. nie wiem tylko czy natlok takich sklepow (tj, jak w norm. centracj handlowych) nie odstraszy klientow, ktorzy chca tam isc tylko po jedzenie, na czym tesco stoi. pozyjemy zobaczymy"
To chyba nieaktualna opinia Arena stała się bardzo popularna i właśnie Tesco właśnie tego się obawia. Rok temu w Arenie nie było jeszcze az tylu klientów to normalny okres po otwarciu zawsze tak jest.

Anonimowy pisze...

Nie bardzo chce mi sie wierzyc w te 18tys m2. Przeciez obecne Tesco to 10tysiecznik. Jest nie mozliwe zeby jeden dodatkowy pasaz mial tyle metrow co dwie hale sprzedazy Tesco.

kaspric pisze...

Mi też, ale cytuję tylko prasę