> SMM - DEPTAK NA WIECZORKA!

No i udało się, wniosek rozpatrzono pozytywnie! Pomysł spodobał się Prezydentowi Zygmuntowi Frankiewiczowi i zadecydowano o przekształceniu ulicy Wieczorka w deptak. Początkowo ulica nadal będzie dostępna wszystkim użytkownikom ruchu, jednak od razu zostanie wykonana z dobrych jakościowo materiałów (m.in. z kostki granitowej). Dopiero po wykonaniu projektu nowej organizacji ruchu i stosownych przebudowach ulica Wieczorka zostanie zamknięta dla ruchu.

Nie dostaliśmy jeszcze oficjalnej odpowiedzi, zatem nie wiadomo, kiedy może dojść do przekształcenia ulicy Wieczorka w deptak. Nie wiemy również, jak będzie wyglądał przekrój poprzeczny, którędy zostanie poprowadzony ruch (prawdopodobnie zostanie przedłużona ulica Świętokrzyska) oraz czy deptakiem pojedzie linia A4.

Dodatkową dobrą informacją jest to, że ulica Wieczorka zostanie wyremontowana razem z ulicą Dolnych Wałów. Co prawda i tak ma ona być remontowana (zgodnie z planem remontu Starego Miasta), ale daje to duże szanse na spójność projektów i wykonania obu ulic, mimo różnych funkcji - ulica Dolnych Wałów nadal będzie dostępna dla ruchu. Dodatkowo na styku tych ulic są obecnie remontowane aż 3 skwery, które mają być spójne projektowo z ulicami. Uważamy, że po remoncie możemy spodziewać się dużego obszaru bardzo dobrze wykonanej i zaprojektowanej przestrzeni publicznej.

Oczywiście będziemy śledzić wydarzenia na bieżąco. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które pojawiły się do tej pory w prasie i w telewizji, w kolejności chronologicznej:

> 15.06.2010 - pierwszy materiał w ITV Gliwice
> 16.06.2010 - artykuł na portalu 24gliwice
> 18.06.2010 - materiał video na portalu 24gliwice
> 21.06.2010 - artykuł na stronie Radia Plus
> 22.06.2010 - drugi materiał w ITV Gliwice - tu deptak zostaje potwierdzony przez Urząd Miasta
> 24.06.2010 - wydanie MSI z artykułem na temat deptaku - strona 3

Zapraszamy również do dyskusji na FORUM.

2 komentarze:

NaTze pisze...

Witam,

Juz widzę jak mieszkańcy Świętokrzyskiej zgadzają się na takie rozwiazanie.

Mnie to sie tez nie podoba...po co robić nową ulicę skoro jest stara?

LEPIEJ TO CHYBA WYDAĆ NA PARKINGI PARKINGI I PARKINGI W CENTRUM MIASTA!

Anonimowy pisze...

Bardzo dobry pomysł. Gratulacje ;)